Aluzinc® (Alucinkas)

Puiki alternatyva cinkuotam metalui.

Aluzinc® (prekinis ženklas užregistruotas koncerno „Arcelor“) – tai plienas padengtas antikoroziniu sluoksniu, kurio sudėtis – 55% aliuminio, 43.4% cinko ir 1.6% silicio.

Nuo 1972 metų koncernas „Arcelor“ į pasaulinę rinką pateikė daugiau kaip 40 milijonų tonų plieno su šiuo padengimu ir kiekvienas gaminys pagamintas iš šio įspūdingo kiekio pademonstravo aukščiausią atsparumą korozijai.

Į mūsų regioną dažniausiai tiekiamas alucinkas padengimu AZ150. Aliuminio ir cinko antikorozinio  sluoksnio padengimo storis sudaro 20 mikronų arba 150 g/m².

Pagal Anglijos sertifikavimo biuro (ASB) duomenis, pirmieji korozijos požymiai plienui su alucinko padengimu AZ150, galimi:

  • kaimo vietovėse po 20 metų;
  • pramoniniame regione po 15 metų;
  • miesto aplinkoje po 15 metų.

Bandymo rezultatai, bandant atsparumą korozijai druskos rūke (pagal „Arcelor“ ir ASB duomenis).

Aliuminiui sąveikaujant su deguonimi susidaro oksido plėvelė, kuri apsaugo plieną nuo korozijos. Dėka šios oksido plėvelės alucinkas yra atsparus korozijai ir paviršiaus atspalvio pasikeitimui. Alucinkas išlaiko savo išvaizdą ir savybes ilgiau negu cinkuotas plienas ar plienas padengtas polimeru. Jis nei tamsėja, nei blunka.

Alucinkas turi specialiai padengtą sluoksnį Easyfilm. Jis apsaugo metalą saugant ir transportuojant (nesimato pirštų antspaudų lyginant su cinkuoto metalo paviršiumi), gerėja metalo formavimo savybės. Easyfilm leidžia alucinką dažyti, be išankstinio paviršiaus apdorojimo. Alucinką galima naudoti šiomis temperatūrinėmis sąlygomis: nuo -60°C iki + 315°C.

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos bet kada galite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos apie naudojamus slapukus galite rasti slapukų taisyklėse.